Projelerimiz

Dernek kuruluş tarihinden beri üyelerini ve gönüllülerini güçlendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdi, gerçekleştirmeye devam ediyor. 

8.png
Algebra Presentation Front Cover with Gradient.png

01

Kadın Haber Ağı Projesi

Proje, kadınların ve LGBTİ+'ların medya ve haberlerde uğradıkları hak ihlallerinin ve kullanılan eril dilin değişimi ve dönüşümü için  toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinde bölgede kadınların kendi haber ağlarına sahip olabilmelerini amaçlamaktadır.

7.png

02

Toplumsal Cinsiyet Akademisi

Akademinin amacı, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve ataerkiyle mücadele etmek için bilgi ve beceri artırarak, toplumsal cinsiyete dair eşitlikçi tutum ve davranışlar geliştirmektir.

7.png
6.png
6.png
IMG_1286.PNG

03

Cinsel Şiddet ile Mücadele Ağı Projesi

Rosa Luxemburg Stfitung desteği ile gerçekleştirdiğimiz projede Diyarbakır, Şanlıurfa, , Batman, Mardin, Adıyaman, Van, Hakkari, Siirt, Bitlis, Muş illerinde cinsel şiddet ve tacize maruz bırakılanla doğrudan temas eden kişileri güçlendirmek üzere online eğitim programına başladık.

Untitled design.png
 
 
 
İNSTAGRAM_FESTİVAL (1)_edited.png

04

Cinsel Şiddet ile Mücadele Festivali

Dayanışmanın Kadın Hali Derneği (DAKAH-DER) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen festivalimiz 20-25 Kasım tarihlerinde online olarak gerçekleşecekti.