top of page
unnamed_edited.jpg

Rosa Luxemburg Stfitung desteği ile gerçekleştirdiğimiz projede Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Adıyaman, Van, Hakkari, Siirt, Bitlis, Muş illerinde cinsel şiddet ve tacize maruz bırakılanla doğrudan temas eden kişileri güçlendirmek üzere online eğitim programımızı tamamladık. Eylül 2020 tarihinden bu yana biri yüz yüze, diğer dokuzu online olmak üzere toplamda 10 eğitim programımızı gerçekleştirdik. Alanında yetkin kişiler tarafında psiko-sosyal, hukuki, tibbi bilgilerin yer aldığı konu başlıkları ile eğitimler verildi.

Untitled design.png

Cinsel Şiddet & Saldırı ile
Mücadele Ağı Projesi

9.png
5.png
14.png
10.png
4.png
11.png
8.png

02

Kadına Yönelik Şiddetle

Mücadele Festivali

Dayanışmanın Kadın Hali Derneği (DAKAH-DER) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen festivalimiz 20-25 Kasım tarihlerinde online olarak gerçekleşecekti. Festival kapsamında paneller, atölyeler, söyleşiler ve konserlerden oluşan dopdolu bir program gerçekleşti.

İNSTAGRAM_FESTİVAL (1)_edited.png

01

Cinsel Şiddetle Mücadele Kavramlar Sözlüğü

Çünkü dönüşüm dilde başlar!

Değişim benimle başlar !

Sözlük, ÇŞMD'nin 2017 yılında "Cinsel Şiddet Sustukça Artar, Hadi Konuşalım!" projesi kapsamında düzenlediği "Cinsel Şiddet Kavram Tartışmaları"ndan yararlanılarak hazırlandı.

Screen Shot 2021-09-27 at 01.12.12.png

03

Şiddet Döngüsü Animasyon Çalışması

Şiddet Döngüsü: Şiddet içeren ilişkilerde şiddet davranışlarının belirli bir döngü içinde devam etmesidir. 

Doğa Çal

Animasyon Sanatçısı

2020

Cinsel Şiddetle Mücadele Ağı Projesi

Dilara Savut

Videografi

2020

Cinsel Şiddetle Mücadele Ağı Projesi

04

İstanbul Sözleşmesi Videografi Çalışması

Bizim birbirimize sözümüzdür! Unutma, yalnız değilsin. İstanbul Sözleşmesi bizim birbirimize sözümüzdür! İstanbul Sözleşmesini Uygula! #istanbulsözleşmesiyaşatır 

bottom of page